MUKS CWZS Bydgoszcz
Derby na remis! CHEMIK - MUKS CWZS 3:3

25.03.2019

Nie można było narzekać na brak emocji w derbowym meczu Ligi Makroregionalnej U-19 Chemik Bydgoszcz- MUKS CWZS Bydgoszcz. Kibice mogli zobaczyć aż sześć bramek . W tym meczu obaj trenerzy postawili na grę ofensywna i chyba takie spotkania ogląda się najlepiej. Na uwagę zasługuję fakt, iż nasi zawodnicy schodzili do szatni z dwubramkową stratą. Zawodnicy Chemika Bydgoszcz objęli prowadzenie po obronionym strzale Daniela Michalskiego i dobitce Mariusza Miłka. Na 2:0 podwyższył po indywidualnej akcji Kamil Goździkowski i tak zakończył się pierwsza połowa.  Motywacja, „suszarka”, a może cenne wskazówki w szatni MUKS przyniosły oczekiwany efekt. Trener zdecydował o zmianach personalnych w przerwie meczu i  boisku pojawił się Borys Klimczewski, który tuż po rozpoczęciu drugiej połowy zdobył pierwsza bramkę dla naszej drużyny. Nie był to koniec emocji, ponieważ chwilę później atomowym kopnięciem z 25 metrów popisał się kapitan zespołu Kacper Ziemba i już mieliśmy wynik 2-2. Nerwowość i niepewność w poczynaniach zawodników z Chemika uskrzydliła podopiecznych Daniela Osińskiego. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się Kacper Ziemba i już prowadziliśmy 2-3. Niestety zawodnicy Chemika po stracie trzeciej bramki coraz śmielej atakowali naszą bramkę. Ostatni głos należał do nich i ostania bramkę zdobył Mariusz Miłek. Wynik spotkania się już nie zmienił mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron. Jest to cenny punkt zdobyty na terenie rywali.

Gratulujemy postawy naszym zawodnikom i trenerowi Danielowi Osińskiemu!