MUKS CWZS Bydgoszcz
PODSUMOWANIE RUNDY TRAMKARZY!

04.01.2019

2018 za nami, więc przyszła pora na podsumowanie pracy w nowo powstałej drużynie w roczniku 2004/2005.

Runda Trampkarza była pełna wyzwań. Zespół zaczął swoje przygotowania 1 sierpnia, a pierwszym wyzwaniem dla trenerów było stworzenie ,,drużyny'' z połączenia rocznika 2004 i 2005 wraz z nowymi zawodnikami w klubie. Cel był jeden - awans do Centralnej Ligi Juniorów U15. ⚽ Pomóc miał w tym obóz w Niechorzu, na którym zawodnicy szlifowania formę pod okiem trenera Rafała Krygiera, asystentów Patryka Filipskiego i Przemysława Nowaka, trenera przygotowania motorycznego Tomasza Łachowskiego oraz trenera koordynatora Zbigniewa Stefaniaka. Pierwszy mecz ligowy (Olimpia Grudziądz 0:0 MUKS CWZS BYDGOSZCZ) pokazał, że liga będzie bardzo wyrównana. Dzięki determinacji, zaangażowaniu, pracy na treningach oraz dobrej atmosferze w teamie wygraliśmy ligę bez porażki z 4 punktami przewagi i bilansem bramkowym 71:10.  Pierwsze miejsce w I lidze wojewódzkiej C1 dało nam możliwość gry w barażach o CLJ i los chciał, że trafiliśmy na drużynę Akademia Piłkarska Reissa, zespół reprezentacja AP Reiss w roczniku 2004. W pierwszym meczu w Bydgoszczy wygraliśmy 2:1 po dobrej grze stawiając awans sprawą otwartą, którego los miał rozstrzygnąć się w Jarocinie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Pokazaliśmy dobrą grę, charakter i stworzyliśmy kilka wyśmienitych sytuacji bramkowych... niestety zawiodła skuteczność. W drugiej połowie budowa i warunki fizyczne AP Reiss zdominowały nasze atuty piłkarskie i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla przeciwnika.  Ostatecznie cel nie został osiągnięty przez drużynę, jednak nabraliśmy cennego doświadczenia, które jak powiedział trener Rafał Krygier zaprocentuje chłopakom w przyszłości. Kolejna runda przyniesie dla zespołu Trampkarza nowe wyzwania i jesteśmy pewni, że na wiosnę będziemy walczyć ponownie o grę w CLJ.  #łączynaspasja #muks #cwzs