MUKS CWZS Bydgoszcz
MARZENIA KTÓRE SPEŁNIAMY MECZ FC BARCELONA - SEVILLA

22.10.2018

MECZ FC BARCELONA - SEVILLA

Praca - zwiedzanie - spełnianie marzeń, mniej więcej w takiej kolejności możemy uporządkować harmonogram zgrupowania w Hiszpanii zespołów MUKS CWZS Bydgoszcz. Zaraz po przyjeździe zawodników zaskoczyła intensywność oraz objętość zajęć jaką zaproponowali nasi trenerzy. Na początek kilka gier kontrolnych o których mogliście już czytać na naszej stronie. Po kilku intensywnych jednostkach treningowych przyszedł czas na zwiedzanie miasta z duszą - Barcelony, ale o tym również już pisaliśmy. Na koniec prawdziwa "truskawka" na torcie. Zawodnicy obejrzeli na żywo konfrontację FC Barcelony z piastującą fotel lidera Sevillą. Był to już drugi mecz jaki nasi piłkarze mogli zobaczyć. Na poprzednim zgrupowaniu w lutym oglądali konfrontację lokalnych rywali FC Barcelona - Girona zakończony wynikiem 6-1. W meczu z Sevillą nie brakowało bramek, ale również i dramatu który rozegrał się w 19 minucie meczu. Jeden z najlepszych zawodników na świecie Lionel Messi doznał kontuzji - złamania kości promieniowej.Musiał opuścić boisko w 22 minucie, mimo to w 12 minut potrafił rozstrzygnąć losy meczu na korzyść klubu z Katalonii. W 3 minucie jego genialne podanie wykorzystał Coutinho, a w 12 minucie sam dołożył jedną bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 4-2, swoje bramki również strzelili Suarez z karnego oraz Rakitić z dobitki po interwencji bramkarza gości. Zawodnikiem meczu został jednak bramkarz FC Barcelony M. ter Stegen który popisał się 4 fenomenalnymi interwencjami ratując swój zespół od utraty gola. To wszytko na NASZYCH oczach. Nasi zawodnicy opuszczając stadion byli pod ogromnym wrażeniem gry zawodników oraz ich umiejętności indywidualnych. Messiemu życzymy powrotu do zdrowia, a sobie powrotu do Barcelony!