MUKS CWZS Bydgoszcz
Młodzi trenerzy w MUKS CWZS

Młodzi trenerzy w MUKS CWZS

16.07.2021

Junior Coach to pierwszy krok na drodze do zdobycia uprawnień trenera piłki nożnej. W czasie 42 godzin jego uczestnicy dowiedzieli się na czym polega ten zawód – od przygotowania treningu, prowadzenia rozgrzewki, do pracy z zawodnikami w różnym wieku. Po kursie uczestnicy mają możliwość zdobywać doświadczenie w klubach jako asystenci trenera.

 

Uczestnikami kursu było osiemnastu czynnych zawodników z klubów zrzeszonych w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej, w tym aż sześciu z MUKS CWZS Bydgoszcz: Wiktor Garczewski, Filip Rzepecki, Antoni Deja, Antoni Federowicz, Marcin Rutkiewicz, Olaf Wojciechowski. Warunki, które kursanci musieli spełnić to: odpowiedni wiek, czyli 14–18 lat i entuzjazm do piłki nożnej.

 

Podczas kilku sesji, które trwały od października 2020 do czerwca 2021 kursanci odbyli:

 - zajęcia teoretyczno-praktyczne, które prowadzone były przez Trenerów Edukatorów Andrzeja Magowskiego i Krzysztofa Jabłońskiego;

 - szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, obsługi apteczki pierwszej pomocy oraz użycia defibrylatora;

 - interaktywne zajęcia na temat rozwoju osobistego, oceny własnych predyspozycji do pracy w przyszłości jako trener piłki nożnej, zaplanowania ścieżki kariery trenerskiej - zajęcia opracowane przez ekspertów w ramach międzynarodowego projektu AFTERMATCH;

 - staż w klubie;

 - zajęcia z psychologiem sportowym Panią Edytą Faleńczyk;

 

Kurs Junior Coach odbył się w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej. Finansowany był ze środków Unii Europejskiej.

Koordynatorem kursu jest Michał Żurowski, który będzie prowadził nabory nowych uczestników do kolejnego kursu od września 2021r.

 

Źródło + foto: www.kpzpn.pl