Zespół trampkarza rocznik 2003-05 z Fordonu rozpoczął przygotowania do rundy jesiennej na początku sierpnia. Drużyna ta powstała zupełnie na nowo z zawodników rocznika 2004-05, którzy grali w lidze młodzika w poprzednim sezonie oraz z sześciu zawodników rocznika 2003.
Największym wyzwaniem było to, że w krótkim odstępie czasowym musieliśmy nauczyć się przejścia z gry 9x9 (młodzik) na grę na dużym boisku. W związku z tym oprócz regularnych treningów rozegraliśmy cztery gry kontrolne. Graliśmy z mistrzem Śląska Rozwojem Katowice, dwukrotnie z BKS-em Bydgoszcz oraz z Wisełką Fordon. Mecze te były bardzo pożyteczne, pokazały nam na jakim etapie jesteśmy i co musimy poprawić.

Początek rundy był bardzo obiecujący, na trzy mecze wygraliśmy dwa, a jeden zakończył się porażką. Potem przyszły dwie wysokie porażki z zespołami Polonii i Chemika Bydgoszcz, gdzie największą bolączką były stałe fragmenty gry, po których traciliśmy zbyt dużo bramek w łatwy sposób. W rundzie rewanżowej zespół wyciągnął wnioski, mecze były bardziej wyrównane i zdecydowanie poprawiliśmy organizację gry w defensywie.
Moja drużyna ostatecznie zajęła 4 miejsce z bilansem - 3 zwycięstw, 1 remis i 6 porażek - powiedział trener Arkadiusz Glaza. Podsumowując uważam, że mój zespół zagrał na miarę swoich możliwości. Chłopcy grali z pełnym zaangażowaniem i ambicją. Wiemy, że przed nami jest jeszcze bardzo dużo pracy, żeby grać lepiej i cały czas się rozwijać. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i ambicję w meczach oraz treningach, a rodzicom za wsparcie, pomoc i doping na meczach ligowych.

Design by: www.diablodesign.eu