Dzisiaj o podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/18 poprosiliśmy trenera Juniorów Starszych występujących w II lidze wojewódzkiej. Wypowiedź Daniela Osińskiego okazała się dla nas na tyle ciekawa, że postanowiliśmy zacytować ją w całości.

 

31 Lipca wchodząc pierwszy raz do szatni nr 9 zobaczyłem wiele nowych twarzy, które przyszły do I klasy XI LO MS. Zadaniem, które przed nimi i sobą postawiłem, była budowa drużyny, wspólny kolektyw,  szacunek, sumienne podejście do treningu. Początki nie były łatwe, ponieważ chłopacy spotkali się ze sobą pierwszy raz i nigdy nie tworzyli prędzej drużyny. Trudem, który również się okazał była gra w II lidze juniora z dwa lata starszymi chłopakami  od nas, w której po reorganizacji, jest bardzo ciężko się utrzymać. Chłopacy stanęli na wysokości zadania i swoją  ciężką pracą, ambicją i duchem walki pokazali, że mimo różnicy wieku są w stanie być godnym rywalem. Końcowym efektem było zajęcie III miejsca. Uważam, że dużą pomocą w organizacji gry i rozwojowi indywidualnemu, były wspólne analizy wideo naszych meczów, w których młodzi zawodnicy mogli obiektywnie spojrzeć na indywidualne i drużynowe plusy i minusy. Mam nadzieję, że w roku 2018 będziemy bardziej pracować indywidualnie i drużynowo, a chłopacy rozwiną się jeszcze bardziej - powiedział Daniel Osiński, cytując na koniec Billego Shankley`a:


„Są ludzie‚ którzy uważają‚ że futbol to sprawa życia i śmierci. Jestem takim podejściem rozczarowany. Futbol jest dużo ważniejszy”

Design by: www.diablodesign.eu