16 grudnia w hali Szkoły Podstawowej nr 15 na osiedlu Leśnym rozegrany zostanie coroczny turniej Mikołajkowy dla zawodników MUKS CWZS Bydgoszcz. W tym roku formuła przewiduje rozgrywki w dwóch kategoriach: roczniki 2006-2008 oraz 2004–2005. Młodsi zmagania rozpoczną około godziny 8:30, a planowane zakończenie oraz wręczenie nagród przewidziane jest na 12:30. Zaraz po tej ceremonii rozpocznie się drugi turniej, a jego zakończenie odbędzie się około godziny 15:30. Warto dodać, że jest to drugi turniej Mikołajkowy zorganizowany przez klub, który ma na celu integrację zawodników oraz dobrą zabawę w okresie roztrenowania.

Regulamin


Ilość zawodników:
Każda drużyna powinna składać się z 12 zawodników.
Zespoły przystąpią do gry w składach sześcioosobowych (bramkarz + pięciu zawodników w polu).
Ilość zmian nieograniczona- zawodnik, który zostaje zmieniony może powrócić na boisko jako rezerwowy zmieniając innego zawodnika.

Sędzia:
Decyzje sędziego dotyczące ocen i faktów związanych z grą są ostateczne.
Czas gry:

Czas trwania spotkania grupowego i finałowego wynosi 12 minut (bez zmian stron boiska).
Rozpoczęcie gry:
O rozpoczęciu spotkania decyduje sędzia po uprzednim losowaniu stron boiska i prawa rozpoczęcia gry przez jedną z drużyn. Z rozpoczęciem gry nie można zdobyć bramki bezpośrednio ,piłka musi być w grze (tj. musi być zagrana przez innego zawodnika).
Gra prowadzona jest na całym boisku, które ograniczone jest liniami.
Przekroczenie granicy linii skutkuje powstaniem autu dla drużyny przeciwnej.

Rzuty wolne:
Jeżeli drużyna wykonuje rzut wolny dłużej niż 15 sekund to wówczas sędzia dyktuje rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej. Przy rzucie wolnym zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się
w odległości nie mniejszej niż 5 metrów od piłki.

Wprowadzenie od bramki:
Wprowadzenie od bramki przez bramkarza ręką poza pole karne -bramkarz może sam wprowadzić piłkę do gry wyrzucając ja pod nogi – poza pole karne

Rzuty karne:
Rzut karny wykonuje się z odległości 6 metrów od bramki.

Rzuty rożne:
Zawodnik ma 15 sekund na wykonanie rzutu rożnego , w przypadku
przekroczenia tego czasu grę wznawia bramkarz drużyny przeciwnej .
Przy wybijaniu rzutu rożnego zawodnicy drużyny przeciwnej muszą
Znajdować się w odległości nie mniejszej niż 3 metry.

Gra niedozwolona:
Zawodnik może być wykluczony przez sędziego z gry na okres 2 lub 5 minut, jeżeli popełni jakiegokolwiek z następujących przewinień:
1.gra brutalnie, celowo fauluje przeciwnika;
2.używa słów wulgarnych;
3.nie stosuje się do poleceń sędziego;
4.obraża innych graczy;
5.zachowuje się niestosownie w inny sposób;
Jeżeli w jednym meczu zawodnik zostanie ukarany po raz drugi nie może do końca meczu powrócić na boisko. Jego miejsce zajmuje zawodnik rezerwowy po upływie wymienionej kary.

Jeżeli drużyna gra w osłabieniu to po utracie bramki może uzupełnić skład o jednego zawodnika. Jeżeli obie drużyny grają w osłabieniu w chwili, gdy pada bramka obydwie uzupełniają skład o jednego zawodnika. W przypadku zdobycia takiej samej ilości punktów w pierwszej kolejności liczyć się będzie wynik bezpośredniego pojedynku, a następnie liczba zdobytych bramek. Na końcu bierzemy pod uwagę stosunek bramek zdobytych do straconych (ilość „+” bramek)

Design by: www.diablodesign.eu